Voorzitter MKB-Nederland stapt op

Michaël van Straalen treedt per direct terug als voorzitter bij branchevereniging MKB-Nederland. Hij geeft aan dat hij binnen de samenwerking met collegawerkgeversorganisatie VNO-NCW te weinig ruimte ervoer om zich hard te maken voor kleine en middelgrote ondernemers.

MKB-Nederland en VNO-NCW trekken geregeld samen op, meestal onder aanvoering van de laatstgenoemde. Van Straalen vindt het belangrijk dat MKB-Nederland zich blijft inzetten voor het midden- en kleinbedrijf en laat in een verklaring weten tot de conclusie te zijn gekomen dat MKB-Nederland een sterker profiel nodig heeft, dichter bij ondernemers.

Van Straalen blijft adviseur

Het bestuur van MKB-Nederland zegt het signaal dat Van Straalen afgeeft serieus te nemen. Van Straalen blijft overigens als adviseur aan de vereniging verbonden

Altijd op de hoogte blijven? 

Neem een abonnement
  
Lees ook
Liquiditeitsvoordeel

Liquiditeitsvoordeel

Om investeringen aan te jagen heeft het kabinet besloten om voor het belastingjaar 2023 een aantal maatregelen voor het MKB in te voeren. Eén van de maatregelen is het willekeurig afschrijven op aangewezen bedrijfsmiddelen.

Minister Adriaansens bij De Ondernemer Kiest Live: ‘Er blijft altijd ondernemersrisico’

Minister Adriaansens bij De Ondernemer Kiest Live: ‘Er blijft altijd ondernemersrisico’

Naar aanleiding van de verkiezingen was Micky Adriaansens, Minister van Economische Zaken en Klimaat, te gast bij De Ondernemer Kiest Live. Ze sprak hier onder meer over de TEK-regeling, die in het leven is geroepen om ondernemers een compensatie te geven bij hoge energiekosten.

After-december-dip

After-december-dip

In mijn laatste column schreef ik dat ik zo kon genieten van de decembermaand, de voorbereidingen en de keuze van strategie. Binnen een mum van tijd was de decembermaand voorbij en zaten we met de familie vermoeid, maar voldaan aan ons eigen kerstdiner.