nieuws

Theo de Roode Worstmaker-Traiteur van het Jaar (foto-verslag)

Slagersnieuws

VIANEN – Oud-voorzitter Theo de Roode van het Worstmakersgilde is maandagavond ‘gekroond’ tot Worstmaker-Traiteur van het Jaar .

Theo de Roode Worstmaker-Traiteur van het Jaar (foto-verslag)
Theo de Roode Worstmaker-Traiteur van het Jaar (foto-verslag)

VIANEN – Oud-voorzitter Theo de Roode van het Worstmakersgilde is maandagavond ‘gekroond’ tot Worstmaker-Traiteur van het Jaar.

Het Worstmakersgilde maakte de winnaar tijdens de jaarvergadering in Vianen bekend. Tv-presentator en spreekstalmeester Jack van Gelder én coördinator Paul van Trigt van het Worstmakersgilde, stelden in hotel Van der Valk in Vianen een dolgelukkige opvolger van Funs Rutten uit Panningen voor aan de aanwezige Gildeslagers en genodigden uit de vleesbranche. De tweede prijs ging naar Gildeslager Jacobs uit Echt en de derde die het podium mocht betreden was Gildeslager Schop uit Klaaswaal.

Kroon op het werk

De Roode reageerde emotioneel toen hij het beeld van tin uitgereikt kreeg. ‘We waren eerder al wel regio-kampioen geweest, maar deze titel is écht de kroon op ons werk. Hier heb ik 40 jaar op gewacht,’ was de eerste reactie van de slager uit Heemskerk. 

De bijeenkomst in Vianen werd door zo’n 350 mensen (slagers, personeel, genodigden uit de vleesbranche) bezocht. 

Andere uitslagen:

Kampioenen worstmakerij per regio

Regio A Zuid Holland
1e Gildeslager Sterrenburg, Krimpen a/d Lek
2e Gildeslager De Goeij, Vianen
Regio A Noord Holland
1e Slagerij Langendijk, Hoorn
2e Gildeslager De Roode, Heemskerk
Regio B Gelderland
1e Gildeslager Koopmans, Enschede
2e D.B.S., Apeldoorn
Regio C Brabant
1e Gildeslager Strijbos, Goirle
2e Gildeslager Van Trigt, Waardenburg
Regio D Midden Nederland
1e Keurslager Lempers, Linschoten
2e Keurslager Ultee, Oudewater
Regio E Limburg
1e Keurslager Erik Pinckaers, Eijsden
2e Gildeslager Jacobs, Echt
Regio F Noord Nederland
1e Gildeslager Nederhoed, Nieuw Roden
2e Keurslager Talsma, Dokkum

Winnaar TNO-hygiëneprijs 2010: Gildeslager Wim Oorbeek, Utrecht

Geslaagde Meester Worstmakers 2010

Pepijn Putman, Keurslager Putman, Arnhem
Aad Groenewegen, Gildeslager Groenewegen, Honselersdijk
Arjan van de Kamp, Slagerij Van Rhee, Uddel
Peter van der Geest, Keurslager Van der Geest, Heemstede
Erwin Roefs, Keurslager Roefs, Stramproy
Albert Post, Gildeslager Post v.o.f., Hoogezand
Richard Gelsema, Gildeslager Gelsema v.o.f, Aduard.
Chris Jansen, Gildeslager Veenstra, Berkel-Enschot
Marcel Verhoek, Gildeslager Van Laar, Bergambacht
Martin van den Broek, Gildeslager Waaijer, Den Haag
Alex Waasdorp, Gildeslager Scholtes, Rijswijk
Frank Hoogendoorn, Gildeslager Hoogendoorn, Zuidland
Rick van der Wal, Gildeslager Lotgering, Bunnik
Martin Schuurman, Keurslager Hubers, Lichtenvoorde

Beste geslaagde Meester Worstmaker: Peter van der Geest, Heemstede
Vaktechniek/technologie: 9,2
Ambachtelijke bereiding 9,9

De twaalf Gildeslagers die tot de finale doordrongen:
● Gildeslager De Roode, Heemskerk (winnaar)
● Gildeslager Heemskerk, Uithoorn
● Gildeslager Overdevest, Amsterdam
● Gildeslager Sterrenburg, Krimpen a/d Lek
● Gildeslager Schop, Klaaswaal
● Gildeslager Van Prooijen, Hardinxveld-Giessendam
● Gildeslager De Goeij, Vianen
● Gildeslager Koopmans, Enschede
● Gildeslager Billet, Zundert
● Gildeslager Van de Veen, Ederveen
● Gildeslager Jacobs, Echt
● Gildeslager Klein, Stadskanaal

Een uitgebreid verslag en een interview met winnaar Theo de Roode in Vleesmagazine van 23 februari 2010. 
 

Lees ook:
Nominaties Worstmaker en Traiteur van het Jaar bekend (10 december 2009)
180 slagers jubileren met Worstmakersgilde (8 januari 2010) 

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over het Worstmakersgilde

Reageer op dit artikel