Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Wakker Dier zet vleesgeding door

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
12 februari 2010 13:52 uur
Wakker Dier zet vleesgeding door

AMSTERDAM - Stichting Wakker Dier (WD) zet het kort geding tegen supermarktketen Super de Boer wegens het ‘voorliegen van haar klanten over varkensvlees', toch door. 

Super de Boer heeft inmiddels in een brief aan Wakker Dier toegegeven dat ‘een verkeerd beeld is geschetst’, maar wil naar de zin van Wakker Dier onvoldoende rectificeren.

In haar blad ‘Lekker leven’ (oplage ca.1,7 miljoen) prijst Super de Boer in 8 pagina's uitgebreid haar varkensvlees aan, met plaatjes van 'blije' biggen in het stro en in de wei.

Wakker Dier bezocht de in het artikel genoemde varkensbedrijven afgelopen week undercover en was verbijsterd. ‘In werkelijkheid gaat het over industrievlees van biggen die in krappe betonnen hokken leven zonder stro. Van een sappige groene weide kunnen deze varkens slechts dromen. Het klantenblad is doorspekt met leugens, afgewisseld met goedkope varkensvleesaanbiedingen,’ laat een woordvoerder van WD weten.

Op vrijdag 26 februari is de zitting. 

Lees ook ons weblog:
Vega Versus Vlees

Lees ook:
'Super de Boer liegt over varkensvlees' (8 februari 2010)
Kiloknaller nieuw doelwit Wakker Dier (9 oktober 2009)
Column: Wie liegt er nou eigenlijk? (2 september 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Wakker Dier en varkensvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl