Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Turkije heeft zijn eerste varkensvleesfabriek

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
6 reacties
29 november 2007 11:19 uur
Turkije heeft zijn eerste varkensvleesfabriek

BOLU – Turkije heeft zijn eerste varkensvleesfabriek. De fabriek zal wekelijks zeven ton varkensvlees verwerken dat zowel voor de binnenlandse als de buitenlandse markt is bedoeld.

Doodsbedreiging
Het opzetten van de vleesfabriek die wordt gevestigd in de Noord-Westelijke stad Bolu heeft in Turkije veel stof doen opwaaien en heeft minstens twee jaar geduurd, meldt Turkishdailynews.com.

Eigenaar Gencay Tunç (foto) werd zelfs met de dood bedreigd. Turkije bestaat voor het grootste deel uit moslims, voor wie varkensvlees taboe is.

Wegrotten
Tunç gaat zwijnen en wilde varkens slachten die door erkende jagers of jagersclubs worden geschoten. Tot nu toe belandden dode varkens veelal in de rivieren waar ze werden achtergelaten om weg te rotten.

Tunç wil het vlees nu gaan verwaarden. ‘Varkensvlees is een ‘verborgen schat’, aldus de kersverse fabrieksdirecteur. `
De productie voldoet aan de HACCP-richtlijnen. Tunç verwacht een omzet te halen van één miljoen euro per jaar.

Lees ook:
Halaldetector voor vlees (27 november 2007)
Febo-kroket nu ook voor export (5 juli 2007)
Irak blieft geen Turks vlees meer (1 februari 2007)

6 Reacties

Hallo,

Dit is geen commentaar op het stukje maar een verzoek.

Ik ben Dirk Pronk wonende in Izmir.

Ik zou graag in kontakt komen met de eigenaar van deze fabriek. Is er een e-mail adres bekend?

Alvast bedankt.

Dirk
Dirk Pronk @ 24-09-2008 14:08 uur
Ik heb inmiddels de man en z,n fabriek gevonden. Helaas pas na ongeveer 6 maanden.

Dirk Pronk
Dirk Antoon Pronk @ 05-04-2009 18:31 uur
Ik zoek al een hele tijd naar varkensvlees. ik heb namelijk een klein Belgisch restaurantje in Alanya en ik zou varkensgerchten kunnen aanbieden aan mijn klanten.
Is er daar een mogelijkheid voor?
Groetjes
frenkie @ 25-11-2010 15:19 uur
weet je waar varkensvlees kan gekocht worden of waar wij het kunnen eten?Wij verbljven in Lara
Alvast bedankt voor uw reaktie
lucrece claeys @ 08-05-2011 15:31 uur
Hallo Ook wij zijn op zoek naar een adres voor varkensvlees in Turkije. Weet dat de artikelen al wat verouders zijn maar misschien heeft iemand inmiddels een adres. Alvast bedankt.
Pia Houtkamp @ 22-07-2011 20:19 uur
in istanbul is er een winkel waar ze dingen verkopen van salami tot ribbetjes.
de naam weet ik niet meer. maar een hele propere winkel.
ineke @ 31-01-2012 21:12 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl