Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Supers verdienen niet veel op vlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
09 februari 2010 15:21 uur
Supers verdienen niet veel op vlees

LEIDSCHENDAM - Supermarkten maken niet de hoge marges op (verse) producten zoals vlees.

Het meeste geld blijft juist hangen bij de tussenhandel en verwerkende industrie.

Dat zijn twee van de conclusies in de brochure die het CBL dinsdag aanbiedt aan de vaste Tweede Kamercommissie van LNV.De supermarkten vinden niet dat zij geld verdienen ten koste van de boeren.

De Kamercommissie houdt vanaf donderdag drie hoorzittingen in de Tweede Kamer over de prijsvorming in de voedselketen. De vleesindustrie is volgende week donderdag aan de beurt.

De supers wijzen erop dat de vele tussenschakels in de voedselketen van grote invloed op de prijsvorming zijn.

De supermarkten zijn het ook niet eens met de kritiek dat ze misbruik maken van de inkoopvoordelen via grote inkooporganisaties zoals de Superunie. Inkoopvoordelen worden geheel doorgegeven aan de consument, stelt de branche. 'Supermarkten zouden nog goedkoper kunnen inkopen, ware het niet dat fabrikanten importen uit andere landen vaak blokkeren.'

Product
'Helaas kiezen Nederlandse producenten er vaak nog steeds voor om het product als uitgangspunt te nemen en niet de consument', zegt Marc Jansen, directeur Consumentenzaken en Kwaliteit van het CBL. 'De consument moet als uitgangspunt worden genomen door alle schakels in de keten.'

Verder stelt de koepelorganisatie van de supermarkten dat de prijsvorming op de wereldmarkt veel meer de opbrengsten voor producenten en leveranciers bepaalt dan de invloed van de Nederlandse supermarkten.

Zo is de meeste productie van bijvoorbeeld vlees voor de export bestemd.

Lees ook:
Kiloknallers vlees leveren miljoenen op (5 februari 2010)
Varkensvlees nog goedkoper als grenzen opengaan (23 september 2009)
Vlees goedkoper dan in 1995 (12 augustus 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over marges op vlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl