Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Stakingen in de vleessector begonnen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
26 juni 2009 09:48 uur
Stakingen in de vleessector begonnen

BOXTEL - De werknemers van zo'n tien slachterijen en vleesbedrijven leggen vrijdag en zaterdag het werk neer na het vastlopen van de cao-onderhandelingen in de sector.

Bij Vion in Boxtel staken vrijdag enkele honderden werknemers, aldus bestuurder John Klijn van FNV Bondgenoten.

'Op cruciale plekken komt het stil te liggen. Ik verwacht dat het hier vandaag nauwelijks zal draaien'', zei Klijn kort nadat de staking in Boxtel om vier uur 's ochtends was begonnen.

De werknemers in de vleessector eisen onder meer een betere beloning en een hogere reiskostenvergoeding. Ook eisen de bonden een minimumloon van 10 euro per uur voor alle werknemers. De COV kwam donderdag met een nieuw, hoger bod. Volgens dit voorstel worden de lonen per 1 juli 2009 verhoogd met 1 procent en volgt er per 1 januari 2010 een nieuwe verhoging van 0,5 procent.

Stem mee met onze nieuwe stelling: 'De op handen zijnde stakingen in de vleessector zijn volkomen onterecht'. Stem mee!

Lees ook:
Hoger bod COV: Vion en Ekro toch plat (25 juni 2009)
Fotoverslag van staking Zwanenberg Boekel (25 juni 2009)
Stakingen Stegeman en Zwanenberg opgeschort (24 juni 2009)
Zijn stakingen in vleessector terecht? (23 juni 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over stakingen
Alle berichten over cao's

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl