Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Schoolkinderen slagerij binnenloodsen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
8 reacties
13 januari 2009 13:51 uur
Schoolkinderen slagerij binnenloodsen

RIJSWIJK - De onbekendheid met de slagersbranche is te groot. In 2009 worden op grote schaal activiteiten ontplooid om de jeugd in aanraking te laten komen met het slagersvak. Dat staat in het Activiteitenplan KNS 2009.

Voor de bovenbouw van het basisonderwijs kan de slager in aanmerking komen voor een toolkit. Deze dient om het bezoek van schoolklassen aan de slager te stimuleren. Onderdeel van deze toolkit vormen ‘I love mijn slager’ kinderschortjes, petjes, spelletjes en een uitgebreide handleiding voor de slager waarmee het organiseren van bezoeken aan de slagerij door een klas of in het kader van een verjaardagsfeestje makkelijk en snel kan worden uitgevoerd.

Slagerijmuseum

Ook zal een folder worden ontwikkeld over vlees en specifiek het slagersbedrijf; hiermee kan een spreekbeurt of werkstuk worden gemaakt. De jarige ontvangt een cadeautje en voor de overige kinderen worden andere gadgets ontwikkeld. Daarnaast zal promotiemateriaal voor in de winkel worden gemaakt zoals slingers, posters en/of vlaggen. Voor de bovenbouw van het basisonderwijs wordt ook een activiteit gestart in combinatie met het Slagerijmuseum in het Zuiderzee Museum (ZZM). Alle slagerijen ontvangen een poster en 250 kleurenfolders in een standaard met informatie over het slagersvak en het museum. Gezinnen die de folder bij de slager meekrijgen, krijgen op vertoon hiervan 20% korting op de entreeprijs van het ZZM. Bij de kassa van het ZZM krijgt iedereen vervolgens een kleurplaat uitgereikt met op de achterzijde een speurtocht die bij het Slagerijmuseum eindigt.

De plannen zijn een initiatief van de Stichting opleidingsfonds vleesbewerkende en –vleesverwerkende bedrijven (Sovvb). Het fonds wordt bestuurd door vertegenwoordigers van de KNS, FNV Bondgenoten en CNV BedrijvenBond. De administratie en het bestuurssecretariaat van het fonds worden uitgevoerd door de KNS.

 

Bron: KNS

8 Reacties

Goed idee. Wie de jeugd heeft , heeft de toekomst.
leo horst @ 13-01-2009 16:40 uur
Leuk initiatief! Wat nog leuker is, is dat wij morgen de eerste "onderbouw"-klas in onze slagerij gaan ontvangen...
Viona Bouter @ 13-01-2009 17:07 uur
goed plan zo n toolkit. Wij hebben al eerder klassen uitgenodigd en dan elk kind zijn eigen verse worstje en slavink laten maken, enorm succes geweest...
richard stekelenburg @ 13-01-2009 19:11 uur
Ook wij hebben al verschillende klassen ontvangen - schorten voor gedaan - handschoenen aan - allemaal heel officieel(spreekt de kinderen echt aan) - over hygiene verteld enz. en toen hebben wij pizza`s gemaakt. Was echt super gezellig en ook de reactie van the kids !!!
keurslager Klarenaar @ 13-01-2009 21:15 uur
elk jaar ontvangen wij minstens 5 klassen van verschillende scholen, wij gaan dan worst en hamburgers maken de volgende dag gaan wij ze dan gerookt op school brengen, ontzettend leuk om te doen en levert veel meer naamsbekendheid op dan een dure advertentie, echt iedereen aan te raden
arno knobbout @ 13-01-2009 22:00 uur
leuk idee. we zijn van plan alle communiekinderen binnenkort te ontvangen. mijn vraag is binnen welk tijdsbestek deze toolkids te verkrijgen zijn ivm een planning van een datum
Daniël Nuijts @ 14-01-2009 20:44 uur
wilt u mij z.s.m. een tool kit opsturen?? vr. gr. Henk Boersema
Henk Boersema @ 21-01-2009 16:12 uur
ik wil in groep 8 mijn werkstuk maken over het beroep slager,
wil je mij ook wat folder en materiaal opsturen
alvast bedankt,
gr jannes
jannes @ 22-11-2009 01:31 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl