Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Rusland verhoogt importquota rundvlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
03 september 2009 08:47 uur
Rusland verhoogt importquota rundvlees

MOSKOU - Rusland gaat mogelijk in 2010 importquota voor rundvlees verhogen met 100.000 ton tot 550.000 ton. Dat stelt de Russische nationale vleesassociatie.

De associatie diende voorstellen in om de eigen markt wat meer te beschermen en kreeg daarbij ondersteuning van de ministeries van economie en landbouw, meldt het Agrarisch Dagblad.

De importquota voor pluimveevlees zou met 100.000 ton worden teruggebracht tot 850.000 ton en voor varkensvlees met 32.000 tot 500.000 ton.

Poetin
Rusland heeft onder leiding van de meer nationalistische president Vladimir Poetin in 2003 importquota ingevoerd om eigen producenten te helpen. In de eerste zes maanden van dit jaar daalde de vleesimport met bijna 30 procent tot 957.000 ton. De import van pluimveevlees daalde met 37 procent.

Verruimen
Rusland wil de rundvleesquota verruimen voor specifieke landen. Zo probeert het land minder afhankelijk te zijn van bepaalde grote leveranciers als de Europese Unie. De EU had dit jaar plotseling bijna geen rundvlees beschikbaar voor export.

Lees ook:
Rusland houdt grenzen open voor EU-vlees (2 september 2009)
Recessie: Vleesimport Rusland zakt in (1 april 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Rusland en rundvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl