Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Recessie: klant aast op kiloknaller

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
11 maart 2009 08:38 uur
Recessie: klant aast op kiloknaller

DENVER – Door de economische crisis let de consument meer en beter op vleesaanbiedingen in supers. Kiloknallers worden vaker in grote hoeveelheden gekocht en ingevroren.

Dat blijkt althans uit het onderzoek Power of Meat 2008 van het American Meat Institute en het Food Marketing Institute in de Verenigde Staten.

Prijs
Ook kiest de consument vaker voor goedkopere vleesproducten zoals hamburgers in plaats van steaks. Terwijl de klant in de supermarkt is, wordt meer tijd dan voorheen besteed aan het vergelijken van vleesprijzen. Zo geeft 87 procent van de ondervraagden aan pas een keuze te maken als diverse prijzen met elkaar zijn vergeleken.

Merk
De voorkeur voor bepaalde merken wordt eveneens minder, stellen de onderzoekers. Het aantal consumenten dat voor een bepaald merk koos, daalde vorig jaar van 37 naar 29 procent.

Maaltijd
Vlees is in de VS nog steeds een hoofdbestanddeel van de maaltijd, maar dit werd in 2008 wel iets minder. Van de gemiddeld vijf maaltijden die wekelijks thuis werden gegeten, werden er 3,9 samengesteld met vlees. In 2007 waren dat nog 4,2.

Lees ook:
Meer Amerikanen verlaten vlees (5 maart 2009)
Recessie: China eet minder vlees (6 maart 2009)
Run op kipburgers: KFC breidt fors uit (17 februari 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over de economische crisis

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl