Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Nieuw kunstvlees op de markt

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
04 maart 2010 08:20 uur
Nieuw kunstvlees op de markt

WAGENINGEN – Een Wagenings bedrijfje van twee levensmiddelentechnologen brengt dit voorjaar een nieuwe vleesvervanger op de markt die wél sappig is.

Frank Giezen en Jeroen Willemsen, ontwikkelden samen een vezelige vleesvervanger op basis van soja-eiwit. Opvallend is volgens hen dat de vleesvervanger 'bite' heeft, stevig en sappig zoals kip.

De ontwikkelaars willen het procédé niet onthullen. Hun bedrijfje Ojah komt dit voorjaar met het product op de markt.

Extrusie
Volgens Atze Jan van der Goot , universitair hoofddocent in de proceskunde van levensmiddelen, werkt de productie waarschijnlijk via extrusie, meldt het NRC.

Alleen zo kunnen in principe lange vezels ontstaan. Maar dat was tot nu toe een proces dat leidde tot vrij onvoorspelbare resultaten. Volgens Jeroen Willemsen kan hun fabriek vezels van 15 centimeter lang produceren.

Subsidie
Het ministerie van LNV gaf Ojah en zeven andere Nederlandse bedrijven begin dit jaar een subsidie voor ‘onderzoek naar alternatieven voor dierlijke eiwitten'.

Van de subsidie gaat Ojah testen of het product ook te maken is met andere eiwitten dan uit soja. Erwt, tarwe, lupine of eiwitten uit de aardappelindustrie hoeven van minder ver te komen.
 

Lees ook:
Verburg proeft duurzame gehaktbal (2 februari 2010)
Vijf ton subsidie voor planktonburgers (11 januari 2010)
Vleeseters vinden nepvlees niet lekker (8 januari 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over vleesvervangers

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
De vleessector en slagersbranche hebben een boegbeeld nodig om vlees te promoten
"De vleessector en slagersbranche hebben een boegbeeld nodig om vlees te promoten"
Ja. Slagersdochter en TV-babe Nicolette van Dam (foto). Zij kent het vak, ze is mooi en populair bij jongeren
Ja. Schaatser Mark Tuitert. Sven Kramer doet al brood, Mark kan mooi vlees doen
Ja. En ik heb zelf een goede kandidaat, namelijk: (mail naam naar vleesmagazine@reedbusiness.nl)
Nee. Vlees is een mooi en smakelijk kwaliteitsproduct. Dat promoot zich zelf wel
  • 02-09-2010 HBO-cursus vleestechnologie
  • 12-09-2010 Intermeat 2010
  • 16-09-2010 1e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 19-09-2010 Week van de Smaak
  • 20-09-2010 Keurdemodagen
  • 25-09-2010 World Meat Congress
  • 30-09-2010 2e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 05-10-2010 Macropak 2010
  • 14-10-2010 Finale Lekkerste Gehaktbal
  • 17-10-2010 SIAL 2010

Meer evenenemten >

Foto van de maand

'Wat heb je aan een goed gebit als er niets te lachen valt', schreef Loesje ooit. Voor de gebroeders Van de Poppe van Gepo Vleeswaren viel vrijdag 11 december genoeg te lachen. Zij werden immers uitgeroepen tot de beste ondernemers van de gemeente Haarlemmermeer.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Dag.

Slagerij van het Jaar 2010 is in volle gang. De eerste ronde zit er op en de halve finalisten zijn bekend. Wie wordt de opvolger van Rien Bezooijen uit Rotterdam?  

Lees meer

Gratis nieuwsbrief

Voor onze trouwe lezers bieden wij twee keer per week gratis het laatste nieuws. Elke maandag en donderdag in uw mailbox. Zo bent én blijft u snel op de hoogte van alle nieuwtjes uit de vleessector en de slagersbranche. Abonneren »