Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Koosjere slachterij toch niet zo koosjer

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 mei 2008 14:28 uur
Koosjere slachterij toch niet zo koosjer

POSTVILLE – In de grootste koosjere slachterij van de Verenigde Staten heeft de politie 300 illegale werknemers gearresteerd. Nog honderden arrestaties worden verwacht.

De vleesfabriek AgriProcessors in Postville (Iowa) werd maandag omsingeld door politie en justitie, waarna een van de grootste werkgerelateerde invallen in de geschiedenis plaatsvond. Justitie heeft een lijst van 697 verdenkingen tegen het bedrijf, inclusief het grote aantal illegale werknemers.

Drugslab
Ook wordt het bedrijf ervan verdacht een metamfetamine-lab te runnen. Metamfetamine is een synthetische drug die zeer verslavend is en een euforisch gevoel veroorzaakt. Personeel zou bovendien gewapend rondlopen en volgens een klokkenluider zou 80 procent van de werknemers illegaal in de VS verblijven.

Grote jongen
AgriProcessors levert in Amerika 60 procent van al het koosjere supermarktvlees en veertig procent van al het koosjere kippenvlees. Ook was het de enige Amerikaanse vleesverpakker die aan Israël mocht leveren.

Het is overigens niet voor het eerst dat de fabriek onder vuur komt te liggen. In 2004 maakten dierenactivisten videobeelden van de wrede slachtmethoden in de slachterij.

Lees ook:
300 arrestaties bij Pilgrim’s Pride (18 april 2008)
Smithfield valt stil door arrestatie illegalen (29 januari 2007)
Joden ruziën om koosjere cheeseburger (3 maart 2008)
AH doet ook koosjer vlees in de ban
 (8 februari 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over koosjer

Bron: New York Times

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl