ALEXANDRIA – Een Amerikaan eist twee miljoen dollar van McDonald’s omdat hij zijn lippen en gezicht heeft gebrand aan een McChicken.
Frank Sutton (62) kocht de snack twee jaar geleden. Toen hij er in beet ontplofte de gefrituurde kip en liep hij brandwonden op door het gloeiend hete vet.
De zaak, die al sinds 2008 loopt, werd eerder geseponeerd door een regionale rechtbank. De rechtbank stelde dat Sutton hete kip had besteld en hete kip had gekregen. ‘Het was heter dan hij had bedoeld en dat was jammer’, aldus de rechter destijds.
Een hogere rechtbank heeft nu geoordeeld dat de zaak wel degelijk moet voorkomen.
Koffie
De zaak lijkt op een beroemde rechtszaak tegen de fastfoodgigant uit 1994. Toen eiste een vrouw drie miljoen dollar nadat ze hete koffie had gemorst op haar schoot. De vrouw trof later een schikking met de hamburgerketen.
Kosten
Sutton zegt McDonald’s voor de rechter te hebben gesleept nadat het bedrijf weigerde de ziekenhuiskosten te betalen. Ook wilde McDonald’s niet opdraaien voor inkomstenderving. Sutton verloor zijn baan terwijl hij herstelde van zijn verwondingen. In totaal ging het toen om een bedrag van 22.000 dollar.
McDonald's wil inhoudelijk niet op de zaak reageren.
Lees ook:
Jokkend Tyson treft miljoenenschikking (19 januari 2010)
KFC voor rechter om gifstof in kip (25 september 2009)
Miljoenenclaim tegen Cargill om E.coli (29 december 2008)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over rechtszaken
Alle berichten over McDonald's



.jpg)
