ROTTERDAM - FNV Bondgenoten is positief over een beter bod van Verstegen Specerijen voor een nieuwe cao. De acties die voor woensdag stonden gepland, zijn daarom opgeschort.
De werknemers van Verstegen krijgen er op 1 januari 1,75 procent bij, meldt Distrifood. Per 1 juli 2012 gaan de lonen nog eens met 1 procent omhoog. En op 1 april krijgen de medewerkers een eenmalige uitkering van €175 bruto.
Ultimatum
De onderhandelingen leverden tot dusver geen overeenstemming op. FNV Bondgenoten stelde vorige week Verstegen Specerijen in Rotterdam nog een ultimatum. Als er dinsdag 13 december geen cao-akkoord was, zouden woensdag 14 december acties starten.
Loonbod
John Klijn, bestuurder FNV Bondgenoten: 'Het grote probleem was het loonbod. De mensen vonden dat gewoon te laag. Verstegen heeft die boodschap gehoord en de portemonnee getrokken. Nu ligt er iets waar ik goed mee kan leven. Ik ben blij dat het niet tot acties heeft hoeven komen en Verstegen naar zijn werknemers heeft geluisterd.'
De fabrikant kwam maandag met het nieuwe voorstel. FNV Bondgenoten gaat het onderhandelingsresultaat nu aan de leden voorleggen.
Bron: Distrifood






