Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Fabrikant haalt kalkoensalami terug

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17 januari 2010 12:23 uur
Fabrikant haalt kalkoensalami terug

AARTSELAAR - Fabrikant Vleeswaren Peeters, van kalkoensalami roept een partij van haar producten terug omdat er zich mogelijk stukjes bot of been in kunnen bevinden.

Dat meldde de Vlaamse fabrikant vrijdag.

Het gaat om kalkoensalami van 200 gram met plantaardig vet, van merk Resto. De salami, met lotnummer 031001, was te koop bij supermarktketen Colruyt.

Ook zijn er problemen met lightsalami van 100 gram, onder merk Fris en Vers, met lotnummer 311001, die te koop was bij warenhuisketen Tecno.

Verder roept de fabrikant lightsalami terug van 100 gram, van merk Bongou en Quality Selection, met lotnummer 31001.

De fabrikant vraagt consumenten de producten niet op te eten en terug te brengen naar de winkel, waar ze terugbetaald worden. Volgens Vleeswaren Peeters is de aanwezigheid van de splinters te wijten aan een partij grondstof.

Meer informatie op gsm-nummer +32 (0) 476/98.51.46.

Kijk ook eens in ons dossier recalls

Lees ook:
Bedrijf VS haalt 112.000 kilo rundvlees terug (28 december 2009)
Recall Spar rookworsten (28 oktober 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over recalls

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl