Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Drie nominaties Spare Ribs Trophy 2009

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
08 juni 2009 14:23 uur
Drie nominaties Spare Ribs Trophy 2009

RIJSWIJK - In een nek-aan-nek race hebben De Groene Weg Slagerij Theo Pronk uit Rotterdam, Slagerij Verweij uit Harmelen en Keurslagerij Elshout uit Drunen zich geplaatst als genomineerden voor de Spare Ribs Trophy 2009.

Op maandag 29 juni krijgt, tijdens de heropening van het KNS-gebouw in Rijswijk, de winnaar de trophy uit handen van TV-presentatrice Nicolette van Dam krijgen uitgereikt. De finalekeuring vond donderdag 4 juni plaats bij SVO in Rijswijk. De jury, bestaande uit Piet van den Berg van Nice to Meat, slager Rien Bezooijen uit Rotterdam en SVO-docent Bert de Jonge, keurde de inzendingen van de finalisten uit de eerste en tweede ronde van de wedstrijd, meldt de organiserende Koninklijke Nederlandse Slagersorganisatie (KNS).

Bij de laatste keuring is vooral gelet op de aantrekkelijkheid van de spareribs. 'Het gaat uiteindelijk om de verkoop van dit soort producten aan de consument. Als jurylid moet je je verplaatsen in de situatie van de klant bij de slager,' zo verduidelijkt Van den Berg. Ook oordeelde de vakjury over de juiste vleessmaak, de malsheid en de beet.

Na de bekendmaking van de winnaar en de tweede en derde plaats op 29 juni krijgen alle finalisten het juryrapport van de laatste keuring toegestuurd.

Lees ook: Slager Aarnoutse leidt in Spare Ribs trophy 2009

 


 

Bron: KNS

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl