Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Boze Saoedi's willen Australische kamelen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
22 januari 2010 08:51 uur
Boze Saoedi's willen Australische kamelen

RIYAD – Saoedische zakenlui zijn boos dat Australië massaal kamelen afschiet. Kamelen zijn een plaag in Australië, maar de Saoedi’s willen ze graag hebben. Momenteel wordt er geld ingezameld om de Australische kamelen naar Saoedi-Arabië te krijgen.

‘Ik heb 80 kamelen, maar ik wil er graag nog 80 opnemen’, aldus een van de zakenlieden - die de verspilling van de kamelen niet kan begrijpen - in de Arabische krant Arab News.

Geëxplodeerd
Kamelen leven sinds de negentiende eeuw in Australië toen ze als lastdieren werden geïmporteerd door Noord-Afrikaanse, Pakistaanse en Indiase immigranten. Hun aantal is inmiddels geëxplodeerd tot 800.000 en elk jaar vermeerdert dit aantal.

Slachterij
In Australië zijn overigens plannen om zelf een kamelenslachterij op te zetten. Het vlees kan gebruikt worden voor restaurants of in diervoeder. Ook de calciumrijke melk, het wol, en het vet uit de bulten zijn populair. Van dit laatste worden crèmes gemaakt.
 

Lees ook:
Rotterdams eethuis verkoopt kamelenvlees (28 januari 2009)
Australiër moet kamelen eten (10 december 2008)
Arabieren dumpen kamelenvlees van menu (27 augustus 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over kamelenvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
De vleessector en slagersbranche hebben een boegbeeld nodig om vlees te promoten
"De vleessector en slagersbranche hebben een boegbeeld nodig om vlees te promoten"
Ja. Slagersdochter en TV-babe Nicolette van Dam (foto). Zij kent het vak, ze is mooi en populair bij jongeren
Ja. Schaatser Mark Tuitert. Sven Kramer doet al brood, Mark kan mooi vlees doen
Ja. En ik heb zelf een goede kandidaat, namelijk: (mail naam naar vleesmagazine@reedbusiness.nl)
Nee. Vlees is een mooi en smakelijk kwaliteitsproduct. Dat promoot zich zelf wel
  • 02-09-2010 HBO-cursus vleestechnologie
  • 12-09-2010 Intermeat 2010
  • 16-09-2010 1e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 19-09-2010 Week van de Smaak
  • 20-09-2010 Keurdemodagen
  • 25-09-2010 World Meat Congress
  • 30-09-2010 2e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 05-10-2010 Macropak 2010
  • 14-10-2010 Finale Lekkerste Gehaktbal
  • 17-10-2010 SIAL 2010

Meer evenenemten >

Foto van de maand

'Wat heb je aan een goed gebit als er niets te lachen valt', schreef Loesje ooit. Voor de gebroeders Van de Poppe van Gepo Vleeswaren viel vrijdag 11 december genoeg te lachen. Zij werden immers uitgeroepen tot de beste ondernemers van de gemeente Haarlemmermeer.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Dag.

Slagerij van het Jaar 2010 is in volle gang. De eerste ronde zit er op en de halve finalisten zijn bekend. Wie wordt de opvolger van Rien Bezooijen uit Rotterdam?  

Lees meer

Gratis nieuwsbrief

Voor onze trouwe lezers bieden wij twee keer per week gratis het laatste nieuws. Elke maandag en donderdag in uw mailbox. Zo bent én blijft u snel op de hoogte van alle nieuwtjes uit de vleessector en de slagersbranche. Abonneren »