Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

België promoot wél vlees van eigen bodem

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
2 reacties
28 januari 2009 09:27 uur
België promoot wél vlees van eigen bodem

BRUSSEL – Het Vlaamse promotiebureau voor vlees VLAM gaat rundvlees van eigen bodem promoten in de horeca. Het Witblauw rund wordt speerpunt.

Topkok Peter Goossens is het gezicht van de campagne. ‘Het vlees van ons nationaal Witblauw rund is om je vingers bij af te likken’, zegt hij in een advertentie.

Nationale actie
De campagne wordt nationaal gevoerd en is een project dat VLAM en de Waalse promotiedienst Apaq-W financieren. Beide promotiediensten schenken in de communicatie aandacht aan de kwaliteitslabels Meritus en BBQS.

Wedstrijd
Restaurateurs kunnen van 30 januari tot 31 maart kunnen kennismakingspakketten winnen. De eerste duizend deelnemers ontvangen een rundvleespakket ter waarde van 50 euro. Alle deelnemers krijgen bovendien het boek ‘Hoe bereid ik vlees’.

Later dit jaar kunnen restaurants een jaar lang gratis Witblauw rundvlees winnen, ter waarde van 15.000 euro. Ze moeten hiervoor duidelijk Witblauw rundvlees op hun menukaart hebben staan, de wedstrijdvragen correct beantwoorden én bij de dertig beste antwoorden op de schiftingsvraag zitten.

Ambassadeur
De derde en laatste pijler van de actie wordt eind 2009 gelanceerd. VLAM en Apaq-W gaan dan op zoek naar een Vlaamse en Waalse ambassadeur van Witblauw rundvlees. Deze ambassadeurs moeten echte voorvechters zijn van Witblauw rundvlees.

Stem ook mee met onze nieuwe stelling:
'De Nederlandse vleessector moet geld uittrekken voor de oprichting van een nieuw vleespromotie- en informatiebureau.' Klik hier om naar onze stelling te gaan en mee te stemmen

Lees ook:
Veviba paradepaardje van Verbist (12 februari 2008)
België pompt miljoenen in eigen vlees
 (25 december 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over Belgisch vlees

2 Reacties

Had graag mee gedaan met de wedstrijd maar vind nergens de side. groetjes
Vanthournout Redgy @ 03-02-2009 16:00 uur
Verdere informatie staat op de website van VLAM, die in onze tekst ook gelinkt is. Succes ermee.
Redactie Meat & Meal @ 03-02-2009 16:34 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
Online vlees bestellen wordt dé trend
"Online vlees bestellen wordt dé trend"
Dat denk ik ook. Wie hier niet aan mee gaat doen, loopt achter de feiten aan
Het zal wel meer gaan gebeuren, maar de slager om de hoek blijft trekken voor de consument
Nee. Dit blijft een niche
Alleen als consumenten vérs vlees kunnen bestellen, maakt het een kans
  • 02-09-2010 HBO-cursus vleestechnologie
  • 12-09-2010 Intermeat 2010
  • 13-09-2010 Week van de Vleeswaren
  • 16-09-2010 1e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 19-09-2010 Week van de Smaak
  • 20-09-2010 Keurdemodagen
  • 25-09-2010 World Meat Congress
  • 30-09-2010 2e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 05-10-2010 Macropak 2010
  • 14-10-2010 Finale Lekkerste Gehaktbal

Meer evenenemten >

Foto van de maand

'Wat heb je aan een goed gebit als er niets te lachen valt', schreef Loesje ooit. Voor de gebroeders Van de Poppe van Gepo Vleeswaren viel vrijdag 11 december genoeg te lachen. Zij werden immers uitgeroepen tot de beste ondernemers van de gemeente Haarlemmermeer.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Dag.

Slagerij van het Jaar 2010 is in volle gang. De eerste ronde zit er op en de halve finalisten zijn bekend. Wie wordt de opvolger van Rien Bezooijen uit Rotterdam?  
Lees meer

Gratis nieuwsbrief

Voor onze trouwe lezers bieden wij twee keer per week gratis het laatste nieuws. Elke maandag en donderdag in uw mailbox. Zo bent én blijft u snel op de hoogte van alle nieuwtjes uit de vleessector en de slagersbranche. Abonneren »