Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Ballenproeverij bij lancering Het Planeet

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
12 januari 2012 16:17 uur
Ballenproeverij bij lancering Het Planeet

WOERDEN - Met een proeverij van hamburgers en gehaktballen lanceren 23 bedrijven op woensdag 25 januari hun Platform Nieuwe Eiwitproducten, kortweg Het Planeet.

'Gedeeltelijk of geheel plantaardige eiwitrijke ingrediënten en producten hebben de afgelopen vijf jaar een kwaliteitssprong gemaakt. Zo dat ze kunnen wedijveren met gangbare dierlijke alternatieven,' stelt Annelies Bol namens Het Planeet. 'In een proeverij moet duidelijk worden dat lekker, gezond en duurzaam compromisloos samengaan.'

Leden van Het Planeet zijn producenten van nieuwe en innovatieve eiwitrijke ingrediënten, halffabrikaten en eindproducten. Dit zijn vleesvervangers als soja, lupinen en erwt, maar ook eiwitbronnen in opkomst als algen en zelfs insecten. Door krachten te bundelen en eenduidige informatie over deze ‘nieuwe’ eiwitproducten aan te bieden, wil Het Planeet de transitie naar een duurzame eiwitconsumptie versnellen.

Plaats van handeling is Kasteel Woerden in Woerden. 

Programma woensdag 25 januari
14.30 uur: Ontvangst
15.00 uur: Prof. Jan Rotmans (hoogleraar transitiemanagement Erasmus Universiteit) over het belang van de eiwittransitie
15.20 uur: Robert Kroon (oprichter van culinair PR-bureau ‘Kroon op het werk’) over het culinaire perspectief van nieuwe eiwitproducten voor consument, horeca en catering
15.45 uur: Jeroen Willemsen (commercieel directeur Ojah) over de ambities van Het Planeet.

Facilitator & Inspirator: Arko van Brakel (duurzaam ondernemer en oprichter van Nederlands eerste internetbedrijf EuroNet).

Vanaf 16.15 uur organiseren Urgenda (actieorganisatie voor innovatie en duurzaamheid), Foodlog.nl (dé discussie- en nieuwssite over eten) en P4 Horeca en catering (onbezorgde gastvrijheid) een prikkelende ‘burger- en ballenproeverij’. Een jury onder leiding van culinair journalist Felix Wilbrink (Telegraaf) kiest de lekkerste hamburgers en gehaktballen, waarbij volvleesproducten worden getest tegenover hybride producten waaraan plantaardige eiwitten zijn toegevoegd.

Huidige leden van Het Planeet:

Alpro Soya BV Proviand BV
Dalco Food BV Quorn
DIKA Services Schouten Europe BV - Goodbite
Duynie Holding Sensetrition BV
Enkco foodgroup – Vivera Tivall BV
Falafun BV Venik
Friesland Campina – Valess De Vegetarische Slager
Hulshof BV
Ingrepro BV
LaBeij BV
LI Frank BV
Lusence BV
Lacto Trade BV
Meatless BV
MFH-Pulses
Ojah BV
Phycom BV

 

1 Reacties

Good to see a tleant at work. I can't match that.
Cade @ 18-01-2012 04:29 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl