Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Anti-vleesfilm gaat voor Oscar

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
05 februari 2010 08:42 uur
Anti-vleesfilm gaat voor Oscar

HOLLYWOOD – De film Food Inc. die de Amerikaanse vleesproductie kritisch onder de loep neemt, is genomineerd voor een Oscar.

De belangrijkste Amerikaanse filmprijs wordt op 7 maart uitgereikt.

De vleesindustrie in de Verenigde Staten leverde na het uitkomen van de film veel kritiek op regisseur Robert Kenner. Volgens de sector promoot hij een voedselproductiesysteem dat onhaalbaar is de VS.

Misleid
‘Als we het zouden doen op zijn manier dan zou er niet voldoende voedsel kunnen worden gemaakt om alle monden in Amerika te voeden’.

Kenner stelt in zijn film juist dat consumenten worden misleid met mooie plaatjes op vlees- en zuivelverpakkingen van boerderijen, boeren en landerijen terwijl dieren in werkelijkheid niet zo’n idyllisch leven leiden.
 

Lees ook:
Slagersactie met film ‘Het Regent Gehaktballen’ (29 januari 2010)
'Film Food Inc. misleidt kijker' (10 juni 2009)
Yvonne Kroonenberg huilde in slachterijen (2 april 2009)

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
Online vlees bestellen wordt dé trend
"Online vlees bestellen wordt dé trend"
Dat denk ik ook. Wie hier niet aan mee gaat doen, loopt achter de feiten aan
Het zal wel meer gaan gebeuren, maar de slager om de hoek blijft trekken voor de consument
Nee. Dit blijft een niche
Alleen als consumenten vérs vlees kunnen bestellen, maakt het een kans
  • 02-09-2010 HBO-cursus vleestechnologie
  • 12-09-2010 Intermeat 2010
  • 13-09-2010 Week van de Vleeswaren
  • 16-09-2010 1e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 19-09-2010 Week van de Smaak
  • 20-09-2010 Keurdemodagen
  • 25-09-2010 World Meat Congress
  • 30-09-2010 2e Ronde Lekkerste Gehaktbal
  • 05-10-2010 Macropak 2010
  • 14-10-2010 Finale Lekkerste Gehaktbal

Meer evenenemten >

Foto van de maand

'Wat heb je aan een goed gebit als er niets te lachen valt', schreef Loesje ooit. Voor de gebroeders Van de Poppe van Gepo Vleeswaren viel vrijdag 11 december genoeg te lachen. Zij werden immers uitgeroepen tot de beste ondernemers van de gemeente Haarlemmermeer.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Dag.

Slagerij van het Jaar 2010 is in volle gang. De eerste ronde zit er op en de halve finalisten zijn bekend. Wie wordt de opvolger van Rien Bezooijen uit Rotterdam?  
Lees meer

Gratis nieuwsbrief

Voor onze trouwe lezers bieden wij twee keer per week gratis het laatste nieuws. Elke maandag en donderdag in uw mailbox. Zo bent én blijft u snel op de hoogte van alle nieuwtjes uit de vleessector en de slagersbranche. Abonneren »