DESTELDONK - Bij vleesbedrijf Locks in België heeft de Belgische vakbond ACV dinsdag actiegevoerd tegen het uitbuiten van inleners.
De vakbond, die actievoert tegen het uitbuiten van (voornamelijk) Oost-Europese en Noord-Afrikaanse slachters en uitbeners, koos dit bedrijf omdat er slechts vijf van de 100 tot 150 personeelsleden een vast contract zouden hebben.
ACV trekt aan de alarmbel om de fout gelopen sociale situatie in het bedrijf opnieuw in de kijker te brengen.
'Moderne slavernij'
'Maar Locks is niet het enige bedrijf dat voornamelijk met uitzendkrachten werkt. 'Soortgelijke situaties komen ook voor in de andere, grotendeels kleine vestigingen in de sector', aldus ACV. De Belgische vleesindustrie telt 534 ondernemingen, met zo’n 14.000 werknemers.
Volgens de vakbond is er veelal sprake van 'moderne slavernij'.
'Mensen worden illegaal aan het werk gezet voor hooguit € 6 per uur zonder enige vorm van sociale omkadering. In de vleesindustrie ontvangen werknemers de laagste lonen van België voor een beestig zware job', aldus de vakbond.
In Nederland voert de FNV al enige tijd actie bij vleesverwerker Beusmeat.
Kijk hier voor een fotoverslag van de actie
Lees ook:
Ook in België actie tegen uitbuiting Polen (18 januari 2010)
Weer actie bij Beusmeat (17 januari 2010)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over acties van vakbonden
Bron: Foto: www.indymedia.be






